Õhutransport

Õhutransport

Tähelepanu: avaneb uues aknas. PDFPrindiSaada link

Statistika järgi moodustab õhutransport ainult 1,3% kogu maailma transpordist, selle rahaline väärtus aga 10%. Seetõttu on kiirsaadetiste ja kallihinnaliste kaupade (väärismetallid, kõrgtehnoloogilised seadmed, juveelid, kiiresti riknev kaup jne) tarne õigustatud ja kasutoov vaatamata sellele, et lennutranspordi tariifid on kõige kõrgemad. Lennutranspordi peamine eelis on kauba kohaletoimetamise kiirus.

Lisaks sellele puuduvad õhturanspordil praktiliselt geograafilised piirid. See võimaldab kauba kiiresti kohale toimetada ka kõige kaugematesse ning raskemini ligipääsetavatesse piirkondadesse samal ajal garanteerides selle hästi hoituse. Tükikauba vedu võimaldab märkimisväärselt vähendada transpordikulusid. Seetõttu on õhutransport kättesaadav ka väikeettevõtetele.

Juhul, kui Te peaksite otsustama õhutraspordi kasuks, tuleks kindlasti tähelepau pöörata järgmistele aspektidele:

Pakendile esitatavad nõuded

Rangeid nõudmisi kauba pakendile õhutranspordi puhul ei ole. Selleks võib olla kleeplindiga kinnitatud kartongkarp, kott, kast või ükskõik mis muu pakend. Pakend peaks aitama kaupa kaitsta ja välistada võimalus, et seda võidaks laadimise või transpordi ajal kahjustada (löögid, sademed). Samuti kindlustab see kauba sisu puutumatuse. Pakendil ei tohiks olla teravaid väljaulatuvaid osi, mis võivad lennuki sisemust kahjustada. Pakendid peavad olema tähistatud siltidega, kus on informatsioon saatja ja saaja kohta ning vajadusel tuleb lisada “Fragile”, “UP” jne märgistus. Vastutust pakendi eest kannab vastavalt Õhukoodeksile kauba saatja.

Piirangud kauba suurusele ja kaalule

Kauba minimaalsele suurusele ja kaalule piiranguid ei ole. Üle 80 kg raskused pakid kvalifitseeruvad raske kauba alla, mis enamikel juhtudel tähendab lihtsalt kõrgemat transpordi hinda. Maksimaalne lubatud kaal ühe paki kohta ilma täiendava nõusolekuta on 200 kg. Ühe kaubapartii kogukaal ja –maht on piiritletud vaid lennuki pagasiruumi suurusega. Pagasiruumid ja luugid on lennukiti erinevad. Seetõttu, kui Teil tekib küsimusi seoses lubatud normide ületamisega, tuleks konsulteerida meie spetsialistidega.

Jupiter Plus AS teostab koostöös partnerlennufirmadega kauba õhuvedu kogu maailmas.